Psychiatria dla każdego

Psychiatria zdrowie

Strona poświęcona tematyce chorób psychiatrycznych i nie tylko....

zdrowie

Psycholog czy psychoterapeuta?

(...) XXI wiek przyczynił się do wzrostu poziomu codziennego stresu, wpływu otoczenia na nasz wizerunek, charakter oraz decyzje. Prowadzimy intensywniejszy tryb życia. Cała ta gonitwa sprawia, że mamy coraz więcej problemów z (...)

Ciekawostki:

Usuwanie pajączków

(...) Sieć fioletowych lub bordowoczerwonych żyłek widoczna tuż pod powierzchnią skóry nie wygląda efektownie. Szczególnie, gdy znajduje się w widocznym miejscu - na policzkach, udach, nad kostką, szyi, dekolcie. Pierwszą oznaką rozszerzonych naczynek krwionośnych jest silne zaczerwienienie skóry, a następnie sieci naczynek o różnych rozmiarach i kształtach. Przyczyną ich powstawania jest (...)

Ciekawostki:

Choroby żył i tętnic

(...) Wiele czynników ma wpływ na zdrowie naszego układu krążenia. Stres, zła dieta, czy otyłość są początkiem drogi do nadciśnienia czy miażdżycy. Wtedy zaczynają się choroby związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych. Nie zawsze można się przed nimi ustrzec, bowiem mogą mieć podłoże genetyczne, a choroby takie jak cukrzyca wpływają na ich rozwój.Zmiany żylne mogą mieć różne podłoże. (...)

Ciekawostki: