Psychiatria dla każdego

Psychiatria

Sieć fioletowych lub bordowoczerwonych żyłek widoczna tuż pod powierzchnią skóry nie wygląda efektownie. Szczególnie, gdy znajduje się w widocznym miejscu - na....

laser, terapia, zdrowie, naczynka, zamykanie, leczenie

Usuwanie pajączków

2018-02-28 | Lucyna Figura

Sieć fioletowych lub bordowoczerwonych żyłek widoczna tuż pod powierzchnią skóry nie wygląda efektownie. Szczególnie, gdy znajduje się w widocznym miejscu - na policzkach, udach, nad kostką, szyi, dekolcie. Pierwszą oznaką rozszerzonych naczynek krwionośnych jest silne zaczerwienienie skóry, a następnie sieci naczynek o różnych rozmiarach i kształtach.
Przyczyną ich powstawania jest kruchość naczyń krwionośnych spowodowana uwarunkowaniami genetycznymi, terapiami hormonalnymi, lekowymi, warunkami pogodowymi, nadmiernym korzystaniem z solarium. Współczesna medycyna znalazła rozwiązanie na ten problem - jest nim laserowe zamykanie naczynek krwionośnych. Zabieg jest bezbolesny, szybki (w niektórych przypadkach efekt jest natychmiastowy, samo naświetlanie trwa około 20 minut) i bardzo skuteczny - korekcja niedoskonałości skóry jest na tyle duża, że zabieg cieszy się dużą popularnością. 
Polega on na tym, że energia cieplna emitowana przez laser jest pochłaniana przez występującą we krwi hemoglobinę. Po osiągnięciu określonej temperatury przez krew, wewnątrz naczynia dochodzi do koagulacji (woda zostaje odparowana) i w konsekwencji do jego zniszczenia (wyschnięcie) oraz usunięcia z organizmu. W zależności od rodzaju i wielkości przebarwień, średnicy, koloru lekarz analizuje dane i za pomocą komputera ustawia długość fali. 
Zamykanie naczynek, usuwanie pajączków
Zamykanie niewielkich "pajączków" przynosi efekty bardzo szybko. Duże zmiany skórne wymagają kilkukrotnego naświetlania (2-5 zabiegów, skrajne przypadki nawet 10 zabiegów) i dłuższego oczekiwania na efekt. Po zabiegu, przez okres około 2 tygodni, skóra może być podrażniona. Czy każdy może poddać się zabiegowi zamykania naczynek? Otóż okazuje się, że nie. Przeciwwskazania do tego dermatologicznego zabiegu mają kobiety w ciąży, osoby chorujące na cukrzycę, osoby stosujące leki na choroby krwi, osoby chorujące na hemofilię, osoby z mocno opaloną skórą.  Więcej informacji na stronie http://lemone.pl/pl/art,laserowe,zamykanie,naczynek,66.html
Czy to oznacza, że są skazane na widoczne żyłki?
Nie, takie osoby mogą skorzystać z alternatywnych metod, równie skutecznych. Należą do nich elektrokoagulacja (wykorzystanie prądu o wysokiej częstotliwości) oraz zabieg przy użyciu lasera VPL (emituje mikrobłyski, które docierają do chorobowo zmienionych miejsc).

Beauty Club Lemone

ul. Okólna 62
42-218 Częstochowa
rejestracja / kosmetyka 608-05-28-00
medycyna estetyczna: 698-15-73-14
tel. stacjonarny: 34-368-16-09
rejestracja@lemone.pl

http://www.lemone.pl

tagi:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: