Psychiatria dla każdego

Psychiatria

Turnus w górach to idealne miejsce na rehabilitację oraz poprawę stanu zdrowia. Niezwykły klimat oraz niepowtarzalne otoczenie znacząco wpływają na poprawę....

masaże, turnusy rehabilitacyjne z pfron, turnus w górach

Turnusy rehabilitacyjne

2017-12-20 | Sandra Mikłowicz

Turnus w górach to idealne miejsce na rehabilitację oraz poprawę stanu zdrowia. Niezwykły klimat oraz niepowtarzalne otoczenie znacząco wpływają na poprawę samopoczucia. W ośrodkach rehabilitacyjnych można liczyć na kompleksowe wsparcie profesjonalistów, a także indywidualne podejście do każdego pacjenta. 
W zależności od indywidualnych potrzeb oraz stanu zdrowia wybierana są specjalistyczne zabiegu, kuracje, masaże, a także formy aktywności. Wszystko realizowane jest przez doświadczonych oraz wykwalifikowanych ekspertów. 
Turnusy rehabilitacyjne dofinansowane z PFRON dostępne na stronie przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych. O dofinansowanie najlepiej starać się w przypadku, gdy to nasz lekarz prowadzący skieruje nas na turnus rehabilitacyjny. Oczywiście musimy pamiętać, że wybór ośrodka ma ogromne znaczenie. Musi on znajdować się w rejestrze ośrodków współpracujących z Funduszem Zdrowia. Ponadto organizator turnusu również musi posiadać niezbędne uprawnienia w tym zakresie. Niezbędne nam będzie również zaświadczenie potwierdzające nasz aktualny stan zdrowia. W przypadku, gdy o dofinansowanie stara się osoba niepełnosprawna przed 16 rokiem życie lub osoba o znacznym/średnim stopniu niepełnosprawności, to można również wnieść o dofinansowanie dla opiekuna. Należy pamiętać, że to lekarz prowadzący musi określić, czy podczas turnusu niezbędna będzie kompleksowe wsparcie opiekuna. 
Ważne jest, aby opiekun był osobą samodzielną (nie potrzebującą opieki), nie znajdował się w kadrze obsługi turnusu, a także ukończył 18 rok życia. Opiekunem może zostać również osoba po 16 roku życia, która jest spokrewniona z osobą niepełnosprawną oraz mieszka z nią.

tagi:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: