Psychiatria dla każdego

Psychiatria

Ciągły pośpiech. Presja wyniku. Pogoń za pieniędzmi. Brzmi znajomo? Niestety są to problemy zdecydowanej większości współczesnych ludzi, a więc bardzo....

praca psychoterapeuty, psychoterapia

PSYCHOTERAPEUTA- ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI!

2018-07-30 | Karol Górecki

Ciągły pośpiech. Presja wyniku. Pogoń za pieniędzmi. Brzmi znajomo? 
Niestety są to problemy zdecydowanej większości współczesnych ludzi, a więc bardzo możliwe, że także Twoje. Napięcie i stres każdego dnia się nawarstwiają i wcale nie znikają! Sumują się, a to powoduje ogromne obciążenie psychiczne. Jest jednak rozwiązanie. Jeżeli chcesz je poznać, zapraszam do dalszej lektury. 
Kumulacja stresu w organizmie wywołuje problemy fizyczne oraz psychiczne. Te pierwsze to na przykład częste migreny lub bóle brzucha. 
Te drugie to przede wszystkim depresja. Samemu bardzo ciężko sobie z nią poradzić i dlatego praca psychoterapeuty nabrała w ostatnich latach tak ogromnego znaczenia. Ogromny procent (już nawet!) młodzieży w wieku szkolnym korzysta z pomocy specjalistów. 
Psychoterapia wyrosła na jeden z najlepszych sposobów zachowania zdrowia psychicznego. Coraz więcej mówi się o niej w mediach. Przestała być tematem tabu. Zyskała na popularności, a osoby, które z niej korzystają są uznawane (zresztą słusznie) za bardzo odważne. 
Właśnie dlatego tak wielu maturzystów decyduję się edukować w tym kierunku. Otwieranych jest coraz więcej ośrodków psychoterapii, a więc osoby z takim wykształceniem są zdecydowanie poszukiwane! 
Myślę, że spokojnie można stwierdzić, iż jest to zawód przyszłości. Dlaczego? Ponieważ tempo rozwoju cywilizacji na pewno nie zwolni. Z pewnością wszechstronna presja będzie dalej naszym towarzyszem, a w takiej sytuacji psychoterapia jest jedynym wyjściem, żeby zachować szczęśliwe życie.
Więcej na temat psychoterapii znajdziesz tutaj.

tagi:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: