Psychiatria dla każdego

Psychiatria

XXI wiek przyczynił się do wzrostu poziomu codziennego stresu, wpływu otoczenia na nasz wizerunek, charakter oraz decyzje. Prowadzimy intensywniejszy tryb życia.....

zdrowie, uroda, medycyna, apteki, lekarstwa, leczenie

Psycholog czy psychoterapeuta?

2018-07-06 | Wiesław Edelmann

XXI wiek przyczynił się do wzrostu poziomu codziennego stresu, wpływu otoczenia na nasz wizerunek, charakter oraz decyzje. Prowadzimy intensywniejszy tryb życia. Cała ta gonitwa sprawia, że mamy coraz więcej problemów z samym sobą. Dynamiczny rozwój medycyny oraz wzrastający trend na poznanie źródła problemu wewnątrz nas to jeden z kilku powodów korzystania z usług psychologów i psychoterapeutów. 
Niestety, przez rozwój literatury popularnonaukowej w zakresie psychologii i inteligencji emocjonalnej, mamy dość spory problem, aby znaleźć odpowiedniego specjalistę, który pomoże nam z naszym problemem. Do kogo pójść? Jakie cechy powinien mieć dobry psycholog?
Okazuje się, że odpowiedź na powyższe pytania nie są do końca takie proste i jednoznaczne. Psycholog to osoba, która zajmuje się przygotowaniem orzeczeń, wydawaniu opinii oraz pomaga w zakresie szeroko rozumianej psychologii. Innymi słowy, przychodzimy do psychologa, jeśli chcemy lepiej poznać samego siebie, porozmawiać o kłopotach życia codziennego (np. kłótnie z partnerem, stres w pracy, brak umiejętności skupienia się na nauce). Psycholog powinien wykazać się umiejętnością odpowiedniego formułowania pytań oraz aktywnego słuchania, a także cierpliwością i wyrozumiałością wobec swojego klienta.
Dowiedz się więcej na stronie https://www.psychologopole.com/

tagi:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: