Psychiatria dla każdego

Psychiatria

Być może sam pochodzisz z rodziny dysfunkcyjnej albo właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, choć nie do końca cię to cieszy, bo nie znasz ojca....

ochrona życia nienarodzonego, stop aborcji, prolife

Pomoc dla rodzin dysfunkcyjnych

2020-04-26 | Wiesław Edelmann

Być może sam pochodzisz z rodziny dysfunkcyjnej albo właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, choć nie do końca cię to cieszy, bo nie znasz ojca swojego dziecka. Wszystkie takie sytuacje są niezwykle trudne i ciężkie, dlatego nie powinieneś sam sobie z nimi radzić. Znajdź po prostu placówkę, w której uzyskasz bezcenne rady i praktyczną pomoc. 
Jeśli twoim celem jest zachowanie dziecka, które teraz nosisz w brzuchu, sprawdź, jak wygląda ochrona życia nienarodzonego. Może się bowiem tak zdarzyć, że ojciec twojego maleństwa będzie cię zmuszać do usunięcia ciąży i w tym celu zacznie cię nawet szantażować. 
Pod żadnym pozorem nie musisz go słuchać i wypełniać jego okrutnych poleceń. Jeśli ty masz ochotę urodzić swoje dziecko, powiedz stop aborcji i zrób to, czego pragniesz. Oczywiście jest to ciężkie, jednak wiele osób ci w tym pomoże. W takiej sytuacji powinnaś po prostu znaleźć organizacje walczące z aborcją i im opowiedzieć o swoim problemie. 
Możliwe, że masz jednak nieco inny problem, bo np. zauważyłeś, że twoja rodzina jest dysfunkcyjna. Chcesz ją naprawić, ale nie masz do tego odpowiedniej władzy, ponieważ jesteś tylko nic nieznaczącym dzieckiem w ogromnym domu pełnym dorosłym ludzi. 
Organizacje takie jak prolife będą więc dla ciebie dobrym wyborem. Do takich stowarzyszeń możesz samodzielnie się udać bądź skontaktować się z nimi w nieco inny sposób - telefonicznie lub drogą mailową. 
Pamiętaj tylko, by zachować pełną szczerość podczas rozmów z ludźmi pracującymi w tych organizacjach.

tagi:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: