Psychiatria dla każdego

Psychiatria leczenie

Strona poświęcona tematyce chorób psychiatrycznych i nie tylko....

leczenie

Psycholog czy psychoterapeuta?

(...) samym sobą. Dynamiczny rozwój medycyny oraz wzrastający trend na poznanie źródła problemu wewnątrz nas to jeden z kilku powodów korzystania z usług psychologów i psychoterapeutów. Niestety, przez rozwój literatury (...)

Ciekawostki:

Usuwanie pajączków

(...) kruchość naczyń krwionośnych spowodowana uwarunkowaniami genetycznymi, terapiami hormonalnymi, lekowymi, warunkami pogodowymi, nadmiernym korzystaniem z solarium. Współczesna medycyna znalazła rozwiązanie na ten problem - jest nim laserowe zamykanie naczynek krwionośnych. Zabieg jest bezbolesny, szybki (w niektórych przypadkach efekt jest natychmiastowy, samo naświetlanie trwa około 20 minut) (...)

Ciekawostki:

Choroby żył i tętnic

(...) Wyróżniamy zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych, poważniejsze schorzenie jakim jest zakrzepica żył, a w wyniku zaawansowanej niewydolności żylnej może dochodzić do przewlekłego owrzodzenia żylnego, na które wpływ ma także nadciśnienie. Zmiany żylne mogą dotyczyć także nieprawidłowo działających zastawek na skutek np. zakrzepowego zapalenia żył, ale też w wyniku braku aktywności fizycznej, stojącej (...)

Ciekawostki: