Psychiatria dla każdego

Psychiatria leczenie

Strona poświęcona tematyce chorób psychiatrycznych i nie tylko....

leczenie

Psycholog czy psychoterapeuta?

(...) XXI wiek przyczynił się do wzrostu poziomu codziennego stresu, wpływu otoczenia na nasz wizerunek, charakter oraz decyzje. Prowadzimy intensywniejszy tryb życia. Cała ta gonitwa sprawia, że mamy coraz więcej problemów z samym sobą. Dynamiczny rozwój medycyny oraz wzrastający trend na poznanie źródła problemu wewnątrz nas to (...)

Ciekawostki:

Usuwanie pajączków

(...) kruchość naczyń krwionośnych spowodowana uwarunkowaniami genetycznymi, terapiami hormonalnymi, lekowymi, warunkami pogodowymi, nadmiernym korzystaniem z solarium. Współczesna medycyna znalazła rozwiązanie na ten problem - jest nim laserowe zamykanie naczynek krwionośnych. Zabieg jest bezbolesny, szybki (w niektórych przypadkach efekt jest natychmiastowy, samo naświetlanie trwa około 20 minut) (...)

Ciekawostki:

Choroby żył i tętnic

(...) które wpływ ma także nadciśnienie. Zmiany żylne mogą dotyczyć także nieprawidłowo działających zastawek na skutek np. zakrzepowego zapalenia żył, ale też w wyniku braku aktywności fizycznej, stojącej pracy czy chorób genetycznych. Jest to prosta droga do żylaków, czyli nieprawidłowych poszerzeń żylnych, do których dochodzi, kiedy źle funkcjonują zastawki. Krew zaczyna się cofać, a ściana żyły robi się napięta i błyszcząca, staje się widoczna pod skórą. Możliwe jest operacyjne leczenie żylaków różnymi sposobami. Wyróżnia się stripping, czyli wycięcie żyły na całej długości, podwiązanie żył w (...)

Ciekawostki: