Psychiatria dla każdego

Psychiatria

Coraz więcej Polaków z powodu oszczędności postanawia zrezygnować z jeżdżenia samochodem za pomocą benzyny, a przestawia się na ropę. Do instalacji gazowej....

auto, samochód, motoryzacja, DPF, ropa, czyszczenie

Czyszczenie filtra DPF

2020-05-10 | Karol Ziętkiewicz

Coraz więcej Polaków z powodu oszczędności postanawia zrezygnować z jeżdżenia samochodem za pomocą benzyny, a przestawia się na ropę. Do instalacji gazowej potrzebne jest zamontowanie odpowiedniego filtra DPF. Jest on niezbędny gdyż silnik diesla podczas pracy wytwarza ogromne ilości sadzy. Aby znacząco ograniczyć emisję tej niekorzystnej sadzy należy zamontować filtr DPF, który ją wypali. Czyszczenie filtra cząstek stałych jest procesem, który powinien wykonać się automatycznie, gdy jego zapełnienie osiągnie 50%.  
Problem niestety polega na tym, że w warunkach miejskich nie jeździmy wystarczająco długo samochodem, aby proces ten mógł się rozpocząć. Dlatego należy monitorować poziom czystości filtra. Jeśli będziemy ignorować komunikaty o jego zanieczyszczeniu będziemy musieli znaleźć warsztat samochodowy usuwający filtry DPF oraz kupić następny. Jest to procedura niezwykle kosztowna. O wiele bardziej opłaca się zapłacenie dla warsztatu samochodowego za usługi czyszczenia DPF. Cała procedura trwa około trzydziestu minut. W tym czasie pojazd nie porusza się, jednak silnik energicznie pracuje na najwyższych obrotach, aby system filtra cząstek stałych mógł sam wypalić całą zalegającą sadzę. W przypadku, kiedy ten system sygnalizuje, że nie jest w stanie sam oczyścić filtra z sadzy istnieje jeszcze jedno rozwiązanie.
Można spróbować rozpuścić tą sadzę za pomocą środków chemicznych. Jest to niestety procedura dwa razy droższa niż standardowe czyszczenie za pomocą systemu czyszczącego zamontowanego w filtrze cząsteczek stałych. Jednak pomimo swojego wysokiego kosztu jest to też o wiele tańsze niż wymiana całego filtra.
Dowiedz się więcej na stronie: http://www.diagnostic-car.pl

tagi:


Opinie internautów

Twoja opinia na ten temat jest dla nas bardzo ważna. Podziel się ze mną swoją opinią w tym temacie.

Twój pseudonim:

Twoja opinia: